Hodujemy motyle

Uczniowie klasy 1 c hodowali motyle. Niezwykły zestaw do domowej hodowli motyli pozwolił nam zaobserwować cykl życiowy tych pięknych owadów. Dzięki temu pobudziliśmy nasze zainteresowanie przyrodą. Teraz już wiemy, że życie motyla jest pełne zaskakujących przemian i fascynujących zwrotów akcji. Przez dwa tygodnie z uwagą obserwowaliśmy, jak z gąsienicy powstaje piękny motyl. Gąsienice z dnia na dzień stawały się coraz większe, by w końcu otulić się kokonem i tam przeobrazić się w pięknego motyla. Pewnego piątku, gdy kończyliśmy lekcje, nasze motyle jeszcze znajdowały się w sowich kokonach. Gdy w poniedziałek wróciliśmy do szkoły kokony były już puste, a piękne motyle fruwały w siatce. Postanowiliśmy je troszkę nakarmić nektarem, a po zakończonych zajęciach wypuściliśmy je na wolność. To była wspaniała przygoda!